Informacje ogólne, co zabrać, regulamin

Informacje ogólne

Zapisy do poszczególnych grup prowadzić będą prowadzący przewodnicy.
Trasy rajdowe mają charakter wędrowny. Śpimy w namiotach na łonie natury. Woda bieżąca zapewniona (w potoku). Posiłki gotujemy na ogniskach z produktów, które nieśliśmy ze sobą w plecakach.

Długość tras nie będzie przekraczać możliwości turysty plecakowego, który ma za sobą parodniowe wyjazdy w polskie Beskidy. Czasem konieczne może okazać się danie z siebie nieco więcej, możliwe odcinki marszu po zachodzie słońca, ale wstępując z nami na szlak Legionów – nie znajdziesz się nagle w Legii Cudzoziemskiej:)

Wyjazd ma charakter otwarty i niekomercyjny (przewodnicy nie otrzymują wynagrodzenia, uczestnicy pokrywają jedynie koszty ich udziału).

Co zabrać?

Sprzęt: plecak, ciepły śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż, ewentualnie namiot (posiadanie nie jest warunkiem, jeśli go nie masz, prowadzący dokwaterują Cię do kogoś innego)

Odzież: ciepły sweter lub polar, coś od deszczu i od wiatru (kurtka), grube skarpety, rozchodzone i wygodne buty za kostkę, ewentualnie sandały. Przypominamy, że wyjazd odbędzie się w warunkach jesiennych i noce mogą być już chłodne. Warto też zabrać solidny parasol.

Dokumenty: PASZPORT (ważny przez co najmniej 3 miesiące od momentu wjazdu na Ukrainę), dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka i inne dokumenty uprawniające do zniżek, dokument potwierdzający ubezpieczenie.

Apteczka: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny.

Jedzenie: szczegółowe informacje podadzą prowadzący poszczególne trasy.

Ponadto warto wziąć aparat fotograficzny i robić z niego użytek!

Cały ekwipunek najlepiej jest zapakować w szczelne worki foliowe (nie ma nieprzemakalnych plecaków) i zabrać ich kilka ze sobą na zapas!

Szczegółowe informacje o tym, co należy zabrać podadzą prowadzący.

Regulamin - podstawowe zasady

1. Organizator
Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie
ul. Smocza 27
01-048 Warszawa

2. Ubezpieczenie
Każdy uczestnik na czas trwania Rajdu musi posiadać ubezpieczenie  (koszty leczenia na Ukrainie i NNW) oraz posiadać przy sobie potwierdzające je dokumenty. W zalezności od ustaleń z przewodnikami prowadzącymi poszczególne trasy ubezpieczenie Uczestnicy zobowiązani będą wykupić we własnym zakresie albo zostanie ono wykupione jako ubezpieczenie zbiorowe przez przewodników.

3. Bezpieczeństwo
Rajd odbywa się w terenie górskim. Wędrówki górskie, w szczególności na obszarze o ograniczonej dostępności do służb ratowniczych mogą być niebezpieczne i wiążą się z możliwością wypadku, utraty zdrowia i życia. Udział w Rajdzie uczestnicy biorą na własną odpowiedzialność. W Rajdzie uczestniczyć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie o stanie zdrowia umożliwiającym im wędrówkę górską związaną z długotrwałym wysiłkiem fizycznym.
W momencie zapisu na wyjazd należy poinformować prowadzącego trasę o wszelkich chorobach (padaczka, cukrzyca, choroby zakaźne itp.) oraz o przyjmowanych lekach (gdzie je nosicie i w jakich dawkach przyjmujecie).
Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania przy sobie zapisanego (na kartce i w telefonie) numeru ICE oraz danych kontaktowych o osoby, która powiadomiona zostać powinna w nagłych wypadkach.

4. Zapisy
Zapisy odbywają się bezpośrednio u przewodników prowadzących trasy poprzez udostępnione na stronach tras formularze zgłoszeniowe. Liczba miejsc ograniczona.

5. Koszty wyjazdu
Rajd jest imprezą niekomercyjną, SKPB Warszawa nie zarabia na jego organizacji, a przewodnicy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie tras. Uczestnicy pokrywają koszty udziału przewodników.

Tags: