2-dniowy wyjazd namiotowy na Spisz „krajobrazy pogranicza” (Polska/Słowacja)

 

2-dniowy wyjazd w góry na Spisz „krajobrazy pogranicza”  (Polska/Słowacja)

DSC 9204ADSC 9205A

(fot. Grzegorz Kaczmarek)

Zapraszam na wspólną wędrówkę przez Magurę Spiską i Małe Pieniny. Zaczniemy od zwiedzania niepozornych Vyšnych Ružbachów, które kryją niespodzianki takie jak m.in. trawertynowy krater czy Biały dom. Przy odrobinie szczęścia załapiemy się też na degustację słowackich przysmaków takich jak np. langosz :) Zanurzymy się w karpacki ocean zieleni by dotrzeć do miejsc, z których roztaczają się jedne z piękniejszych panoram polsko – słowackiego pogranicza. Na szlaku poznamy sekrety historii południowych kresów Rzeczypospolitej oraz opowieść o latającego mnichu Cyprianie. Nie zabraknie również degustacji owoców lasu i źródeł mineralnych. Czeka nas także nocleg nad klimatycznym jeziorkiem w zacisznej dolinie. Na zakończenie uczta dla duszy i ciała – szlak wijący się pomiędzy urokliwymi skałkami wkomponowanymi sielski krajobraz Rusi Szlachtowskiej oraz talerz dobroci w szczawnickiej knajpce.

Zainteresowani? To będzie cudowny weekend!

DSCF3979DSC 3453A

(fot. Grzegorz Kaczmarek)

Charakter trasy: Piesza, namiotowa, dziennie będziemy robić ok. 20 – 25 GOT (1 GOT to 1 km odległości lub 100 m pod górę).

Termin: 2 - 3 września 2023

Miejsce: Magura Spiska i Małe Pieniny

Wyjazd: z Warszawy 1 września około 22:30

Powrót: do Warszawy 3 września około 00:00

Koszt: około 300 zł (studenci taniej o około 50 zł) + koszty jedzenia + ubezpieczenie + rezerwa 10 €

Trasa: Vyšne Ružbachy - Veterny Vrch - Strańanske Jezero – Velky Lipnik - Wysoki Wierch – Palenica – Szczawnica

Dla kogo: Dla chcących odpocząć od zatłoczonych szlaków, ceniących kontemplację górskich widoków, ciekawe opowieści i dobre jedzenie.

Wyposażenie: Plecak ok. 40l, buty za kostkę, karimata, ciepły śpiwór. Przed wyjazdem prześlę bardziej szczegółową listę.

Zastrzegam sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków.

Prowadzący: Grzegorz Kaczmarek i Zofia Wiśniewska

DSC 6230A

Zapisy*: wypełnij formularz

Kontakt: grzkac[at]gmail.com

Liczba miejsc: maksymalnie 15 uczestników. OSTANIE WOLNE MIEJSCE! ZAMYKAMY LISTĘ W PONIEDZIAŁEK 28.08.

*Zgłoszenie się na wyjazd jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacji regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa.