[Polska, piesza] Szkorbut Szamana

Zima trwała już zdecydowanie zbyt długo.
Wszystkie eliksiry wypite. Cytryny dawno uschły, kapusta skisła na amen i tylko ostatnia pomarańcza toczyła się po podłodze. Bulgot kolejnej porcji wygrzebanych spod śniegu bulw stopniowo doprowadzał do obłędu. Szaman rozejrzał się po swojej wilgotnej ziemiance i poprawił chwiejące się zęby. Choć przywiązał się już do kożuszka pleśni w swej gawrze, a myśl o soczystej trawie nigdy nie napawała go przesadnym entuzjazmem, wiedział, że nie zostało mu wiele czasu. Nadgryzał go stary przyjaciel - Szkorbut. Szaman podjął szybką decyzję - spakował wysłużony, połatany wór i - ściskając w dłoni lekko nadpsutą pomarańczę - ruszył na wschód.
Jeśli Twój limit wytrzymałości na pluchę i szarość też został wyczerpany, ruszaj razem z nim w stronę słońca, pachnącego wiosną błota i witaminy C.

 

Prowadzący: Joanna Borkowska i Paweł Gilewski

Rodzaj: piesza, chatkowo-stodołowa, 5 dni

Termin: 1 - 5.05 (wyjeżdżamy we wtorek, 30.04 wieczorem z Metra Wilanowska, wracamy w nocy 5/6.05 w to samo miejsce). 

Trasa: Kąty - Olchowiec - Teodorówka - Dukla >> Piotruś - Zyndranowa - Jaśliska - Polany Surowiczne - Polańska - Królik Wołoski. Dzienne odcinki w okolicach 20-25 GOT, czyli kilkanaście - dwadzieścia kilometrów. Bez spiny, luźno ;)

Zapisy: niby trwają :) Ale jest nas już ponad pół setki i już nie obiecujemy, że zawsze cała grupa zdoła się przespać pod dachem, ani że kilku kilometrów zamiast PKSem, do którego nie wejdziemy, nie pokonamy z buta. Nie speniałeś? To pisz: jborks(gibon)tlen[kropka]pl, pawel.gilewski(makak)gmail[kropa]com. Przy zapisach prosimy podać imię, nazwisko, kontaktowy email i numer telefonu (także do zapisywanych grupowo osób).

Koszt: szacujemy, że z zakupami spożywczymi, których listę dostaniecie i o których zabranie poprosimy, całość nie przekroczy 250zł.

Posiłki: z ogniska, jak zawsze. Bulgoczemy wszystkim, tylko nie bulwami.

Wymagane doświadczenie: zapraszamy każdego - nawet, jeżeli będzie to Twój pierwszy wyjazd w góry. Upewnij się tylko, że masz potrzebne rzeczy - spis znajdziesz w regulaminie rajdu.

Ubezpieczenie: tego akurat nie zapewniamy (patrz: regulamin). NNW można wykupić na kilka dni w biurach podróży, objęci są nim też posiadacze kart - np. ISIC czy EURO<26. Nie jest obowiązkowe, ale jeśli go nie macie - to na własną odpowiedzialność.