Image Slider - Połoniny 2021

  • 61. Studencki Rajd Połoniny 2021

5-dniowy wyjazd w ukraińskie Bieszczady "Do dwóch razy sztuka"

 

Wydaje ci się, że widzisz podwójnie? Jeśli nie wiesz, czy poniższy widok jest skutkiem wczorajszej imprezy, objawem zaburzeń krążenia mózgowego, czy może rezultatem usterki monitora – śpieszymy wyjaśnić.

pikorbania wide

wykorzystano zdjęcie: Штец Крістіан (CC BY-SA 4.0)

Na ostatnie dni akademickich wakacji – albo ostatnie wolne dni urlopu – polecamy pięciodniowy wyjazd w ukraińskie i polskie Bieszczady. Wystartujemy z przygranicznych Sianek po stronie ukraińskiej, by zdobyć najwyższy szczyt Bieszczadów w ogóle (Pikuj, 1408 m). Następnie pojedziemy z powrotem na stronę polską, by po krótkiej wędrówce przybyć na ześrodkowanie Rajdu Połoniny w Łopience, bojkowskiej wsi i jednym z najpopularniejszych (dawniej) ośrodków kultu maryjnego zarazem. W międzyczasie:

          —  wybierzemy się w podróż ukraińskim pociągiem podmiejskim, "elektriczką",
          —  skrzyżujemy drogi z neolitycznym szlakiem handlowym,
          —  poszukamy ruin dawnego polskiego schroniska "Pod Pikujem",
          —  przyrządzimy na ognisku kilka posiłków i zobaczymy kilka gwiazd na niebie.

pikujRekonstrukcja historyczna w rejonie Durnej.=

(zdjęcie po lewej: widok z Pikuja – Tanya Troyan, CC BY-SA 4.0; po prawej: rekonstrukcja historyczna pod Korbanią - Natalia Zwolińska-Osiak)

Zamierzamy rozruszać się przed zimą i kolejnym rokiem studiów i pracy, zobaczyć buczynę karpacką w jesiennej szacie i nie zmarznąć w namiotach, bo bierzemy dobre śpiwory. Zapraszamy!

Termin: wyjazd z Warszawy późnym wieczorem 21 września (wtorek), powrót 27 września (poniedziałek) o świcie
Charakter wyjazdu: pieszy, namiotowy
Dla kogo: dla osób, które chcą się jeszcze w tym sezonie trochę przejść, i które nie boją się wziąć na plecy namiotów oraz zapasów jedzenia. Także dla osób, które nie są dziś pewne swojej kondycji, ale chciałyby ją sprawdzić, i w końcu dla tych, które chcą dobrze zjeść i są otwarte(-ci) na opcje bezmięsne (także w górach!).
Trasa: Warszawa - Lwów - Sianki - Pikuj - przejazd do Jabłonek - Durna - ześrodkowanie w Łopience - Warszawa
Koszt: 600 zł

poloninaognisko

(po lewej: wędrówka przez połoniny Pikuja; po prawej: czillowy obiad na łonie przyrody)

Sprzęt: przede wszystkim ciepły śpiwór, pozwalający na nocleg w temperaturze około 0℃. Typowy sprzęt turystyczny: górskie buty, plecak, kurtka przeciwdeszczowa, ciepłe ubrania. Własny namiot nas ucieszy, ale nie jest wymagany. Szczegółową listę będziemy wysyłać zgłoszonym uczestniczkom i uczestnikom.
WAŻNE: do udziału w wyjeździe niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu oraz zaświadczenia o przebyciu pełnego cyklu szczepień przeciw COVID-19, a także ubezpieczenie (które zapewniamy i jest wliczone w koszt wyjazdu)

Zgłoszenia: przez formularzPotwierdzeniem zapisu na wyjazd jest wpłacenie zadatku w wysokości 300 zł (nr konta udostępnimy po otrzymaniu zgłoszenia).

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa.

Prowadzący: Bartosz Pergół, Maks Walewski
Kontakt: bpergol325[at]gmail.com, maks.walewski[at]gmail.com
[piszcie prosimy na oba maile równocześnie]

pergolmaks