5-dniowy wyjazd na rakietach śnieżnych i nartach w Beskid Sądecki "Boska Łabowska"

Charakter trasy:

Zimowy, pięciodniowy wyjazd w Beskid Sądecki z noclegami w schronisku na Hali Łabowskiej. Jeśli śnieg w górach się utrzyma, to będziemy chodzić na rakietach śnieżnych albo jeździć na biegówkach lub skiturach (jeśli zbiorą się chętni).  Pierwszy i ostatni dzień wędrujemy z całym bagażem. W pozostałe dni poruszamy się "na lekko"  w podgrupach: rakietowej i narciarskiej. Posiłki kanapkowe przygotowujemy wspólnie, obiadokolacje spożywamy wieczorem w schronisku.  W niedzielę będzie możliwość uczestniczenia we Mszy Św.

Termin:

9–13 marca 2022 r. (dla zdeterminowanych możliwa jest też opcja krótsza z samodzielnym dojazdem).
Wyjazd z Warszawy w nocy z wtorku na środę (zbiórka na Dworcu Centralnym, ok. godz. 23:00). Możliwość dołączenia w Krakowie (we środę, godz. 4:50) lub na miejscu w górach (Rytro/Piwniczna, we środę ok. godz. 8:10). Powrót do Warszawy w niedzielę o godz. 23:20.

Dla kogo:

W zasadzie dla wszystkich, którzy wiedzą co to jest turystyka zimowa. Pomimo, że to marzec, może być chłodno, będziemy chodzili po ciemku (chociaż raczej po zachodzie słońca, niż przed wschodem). Nie jest wymagane doświadczenie w posługiwaniu się rakietami śnieżnymi (wszystkiego Cię nauczymy). Jeżeli zdecydujesz się na opcję narciarską – konieczna jest umiejętność jazdy na nartach. Teren dla amatorów biegówek jest trudny - trasy nie są utrzymane, a narty trzeba będzie wnieść na grzbiet i poruszać się z ciężkim plecakiem pierwszego i ostatniego dnia. Zdecydowanie łatwiej będą mieli skiturowcy.

Koszt:

Około 550 zł.  Studenci: ok. 40 zł taniej.

Koszt obejmuje: przejazd na całej trasie z/do Warszawy, noclegi w schronisku, obiadokolacje w schronisku oraz fachową obsługę przewodnicką :-).
Koszt nie obejmuje: ubezpieczenia (każdy załatwia na własną rękę), produktów żywnościowych na posiłki zabranych z domu, dodatkowych wizyt w schroniskach/knajpach, wypożyczenia rakiet.
Opcje ekstra:
+55 za wypożyczenie rakiet na 5 dni
+15 zł za pościel w schronisku

Prowadzący:

Mariusz „Dzidek” Pietrzak, Grzegorz „Docent” Tyliński oraz Maciek Kubacki

Zapisy i kontakt:

08.03.  Zapisy zakończone
01.03.  Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - kto pierwszy, ten lepszy :-)

LICZBA RAKIET do wypożyczenia to TYLKO 20 par - nie warto zwlekać z zapisem :-)
Kontakt w razie konieczności: pietrzak.mr [ślimak] gmail [kropka] com

Trasa:

Dzień pierwszy:  Piwniczna-Zdrój - Hala Pisana - Hala Łabowska.
Dzień drugi, trzeci, czwarty:  kółeczka (a raczej wielokąty bardzo nieforemne) wokół Hali Łabowskiej, zależnie od warunków pogodowych, w szczególności od stopnia naśnieżenia terenu.
Dzień piąty:  Hala Łabowska - Runek - Krynica-Zdrój

Atrakcje:

Tym razem zabieramy Was w sądeckie knieje, gdzie jeno wilcy wyją, niedźwiedzie gawrują, a nietoperze hibernują. W nieprzebytych, sądeckich borach można też natknąć się na strzygi, a na szlakach grasują zbójcy. Tylko adepci tajemnej sztuki przewodnictwa mogą przeprowadzić Was bezpiecznie przez ten piękny, ale zdradliwy teren.
Poszukamy skarbów w jaskini, przeżegnamy się przy Czarcim Kamieniu, westchniemy nad ciężkim losem partyzantów, a przy dobrej pogodzie obejrzymy panoramę... Tatr. Finalnie udamy się do wód.
A wieczorami będziemy odganiać złe duchy za pomocą dźwięków Maćkowej gitary oraz chóralnego śpiewu.

Co zabrać:

Szczegółową listę przekażemy zainteresowanym. Na pewno konieczne będą rakiety (możliwość wypożyczenia z zasobów SKPB dla pierwszych 20 chętnych) i kijki – dla opcji rakietowej; lub narty dla opcji narciarskiej. Jeżeli nie dysponujesz rakietami śnieżnymi nie martw się – możesz za drobną opłatą wypożyczyć je z zasobów SKPB Warszawa. Nart niestety nie wypożyczamy. Konieczne jest zabranie stosownych do warunków zimowych ubrań i oczywiście odpowiedniego, odpornego na przemiękanie obuwia. Pomimo, że to już prawie wiosna, warunki w górach wysokich będą zdecydowanie zimowe.

Jedziesz z nami? Serdecznie zapraszamy!

Najlepszy Tercet Przewodnicki w wariancie DDQ, czyli:
• Dzidek – leader teamu, prowadzi grupę na nartach biegowych lub na rakietach;
• Docent – miłośnik opowieści niesamowitych, prowadzi grupę na rakietach;
• Qbak – gitara prowadząca, skiturowiec (chociaż nie-skuterowiec).

 Zima w Beskidzie Sądeckim (fot. ze zbiorów Docenta)

 Czy z bacówki nad Wierchomlą widać Radziejową? (fot. ze zbiorów Docenta)

 Panie przewodnikuuu, a co to za góryyy??? (fot. ze zbiorów Docenta)