Czadowy konkurs, czyli do trzech Biesów sztuka

Czas nie lubi stać w miejscu :) Zakończyliśmy pierwszy Połoninowy konkurs i niniejszym ogłaszamy kolejny: Czadowy, czyli do trzech Biesów sztuka!

 

Tym razem, aby wygrać nagrody-niespodzianki należy odpowiedzieć na 3 konkursowe pytania (lub zadania). W każdym tygodniu, począwszy od 29.08.2012, będziemy publikować kolejne pytanie. Na odpowiedź na każde pytanie macie 7 dni. Wśród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi na wszystkie trzy pytania rozlosujemy nagrodę główną.

Dodatkowo wśród osób, które nie wylosują nagrody głównej bądź odpowiedzą poprawnie tylko na część pytań, rozlosujemy nagrody pocieszenia - dla każdego z 3 pytań oddzielnie. Co znaczy, że nie musisz odpowiadać na wszystkie pytania, aby móc zawalczyć w konkursie! Wystarczy, że odpowiesz przynajmniej na jedno i już masz szansę na wygraną; oczywiście tylko na nagrody pocieszenia w losowaniach dotyczących tych pytań, na które odpowiedziałeś. O nagrodę główną będą ubiegać się tylko osoby ze wszystkimi trzema prawidłowymi odpowiedziami.

 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres rajd.poloniny2012(at)gmail.com wpisująć w tytule e-maila: "Czadowy konkurs", podając odpowiedź oraz imię i nazwisko.

 

Z przyjemnością informujemy, że partnerem konkursu została firma Robert's Outdoor Equipment, która przekaże główną nagrodę. W związku z tym przedłużamy czas na przesyłanie odpowiedzi na pierwsze konkursowe pytanie do końca bieżącego tygodnia, tj. do niedzieli 9.09.2012. Chcemy w ten sposób umożliwić jeszcze szerszemu gronu Uczestników udział w zabawie - walce o nagrodę główną. Powodzenia w odkrywaniu bieszczadzkich tajemnic!

 

 

A oto pierwsze pytanie :)

 

Pytanie 1 (dn. 29.08.2012)

Gdzie znajduje się i z czego słynie obiekt przedstawiony na poniższym zdjęciu?

 

fot. Marek Balon

 

Chyba nikogo nie zaskoczymy tym, że miejsce to posiada swoją legendę :-)

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 9.09.2012, do końca dnia. Kolejne pytanie w następny poniedziałek.

 

Pytanie 2 (dn. 10.09.2012)

Niedaleko Polanek łączą się dwie rzeki. Przełomowy odcinek jednej z nich objęty jest ochroną. Miejsce to wg legendy szczególnie upodobały sobie Biesy. Niegdyś istniało tu jeziorko, zwane Szmaragdowym. O jakim chronionym terenie jest mowa?

 

Fotografia poniżej przedstawia miejsce, gdzie łączą się owe dwie rzeki.

 

fot. Marek Balon

 

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 16.09.2012, do końca dnia. Kolejne, ostatnie pytanie w następny poniedziałek.

 

Pytanie 3 -> (dn. 17.09.2012)

Dawno, dawno temu, za siedmioma...


Co było dalej? Twoim zadaniem jest dokończyć tę opowieść - legendę o Bieszczadach. Forma przekazu jest całkowicie dowolna, a treść zależy od Ciebie - nie musisz nawiązywać do opowieści Mariana Hessa czy innych zakapiorów, może to być Twoja autorska wersja legendy. Jedyny warunek - opowieść ma się zawrzeć w dokładnie 5 zdaniach.

 

Na opowieści czekamy do niedzieli 23.09.2012, do końca dnia. Najbardziej niezwykłe historie (zarówno w treści jak i formie) opublikujemy na Facebooku.

To jest już ostatnie zadanie w Czadowym konkursie, czyli do trzech Biesów sztuka. Rozwiązanie konkursu i lista zwycięzców zostanie opublikowana we wtorek 25.09.2012.

 

Konkurs rozstrzygnięty!

Drugi rajdowy konkurs również cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie nadesłane do nas odpowiedzi. W pierwszym zadaniu pytaliśmy o cerkiew w Łopience, w drugim prawidłową odpowiedzią był rezerwat Sine Wiry. Trzecie zadanie było polem do popisu Waszej pomysłowości :-)

We wtorek 25.09.2012 rozlosowaliśmy nagrody w Czadowym konkursie. Nagrodę główną wylosowała Magda. Nagrody pocieszenia przypadły: Agnieszce, Magdzie i Adamowi. Gratulujemy! Zwycięzcy rozstali poinformowani mailowo o wygranej.

Tags: